Nová zelená úsporám Light

Od pondělí 9. ledna 2023 startuje nový dotační program Zelená úsporám Light. Tento program je určen pouze pro vlastníky rodinných domů, kteří jsou příjemci starobních nebo invalidních důchodů, eventuelně příspěvku na bydlení. Poskytování podpory se týká tedy především seniorů, kteří žijí ve vlastním rodinném domě, ale v určitých případech jsou uznatelné  i žádosti týkající se rekreačních objektů.

Největší změnou oproti stávajícímu programu Nová zelená úsporám je, že žadatelé nemusí na podporovaná opatření vypracovávat složitý projekt, ale pouze doloží, ve spolupráci s pracovníky poradenských sítí MAS a EKIS, výběr vhodného opatření. Proškolení odborníci žadatelům zdarma poradí, jaká opatření jsou v jejich domě vhodná a pomohou s celým procesem od podání žádosti až po doložení realizace úsporných opatření.

Pokud se chcete zdarma poradit s odborníky, navštivte stránku https://novazelenausporam.cz/poradenstvi-pro-nzu-light/ kde najdete všechny potřebné kontakty.

Další nemalou výhodou je také čerpání podpory formou zálohy. Maximální výše podpory je 150 000,- Kč, z toho na kompletní zateplení střechy 120 000,- Kč nebo na zateplení stropu pod půdou 50 000,- Kč.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky najdete v sekci https://novazelenausporam.cz/caste-dotazy/

Závazné pokyny pro žadatele ke stažení zde.

 

Více informací o „Nová zelená úsporám Light“